GrandeVita - Karlínská brána zdraví

GrandeVita vznikla na jaře roku 2008. Podělit se o předchozí 14-letou praxi tvorby a porozumění vnitřního a vnějšího prostředí jednotlivce i celku, prostřednictvím výživy člověka, veganského makrobiotického životního stylu, preventivní energetické medicíny, homeopatie, očistných technik, jógy podle Iyengara, astrologie, numerologie, Feng Shuej a  I-tingu a dalšího, je jedním ze stěžejních pilířů vzniku GrandeVity.

GrandeVita nabízí nejprospěšnější potraviny současné doby dostupné pro každodenní použití, z těchto potravin také vyrábí hotová jídla a nabízí kurzy, jak chutně vařit. Pro zákazníky je připraven kompletní servis, při prvním setkání s jáhly, pohankou nebo mořskými řasami, je možné rovnou ochutnat produkty z nich a následovně se s nimi naučit pracovat na sobotních dopoledních kurzech nebo večerních praktických kurzech, probíhajících ve všední dny.

O každém výrobku poskytujeme informace

Historie projektu

Hlavní impulz k realizaci GrandeVity mi dal můj tatínek, kterého na Štedrý den 2007 zasáhl mozkový infarkt. Během okamžiku se z činorodého aktivního a vzdělaného člověka stal ležící, nemluvící, napůl ochrnutý pacient, který dalších osm měsíců bezvýsledně bojoval o návrat do života. Jedna z přirozených cest ke zdraví může být onemocnění a včasná změna zkvalitnění stravování a životního stylu. Je mi velmi líto, že v případě mého otce, změny ke zdraví již nebylo možné provést.

V hluboké úctě patří moje největší poděkování mému otci, který mne naučil jít v životě svou originální cestou, a který si i přes akademické vzdělání uměl vyrobit lžíci na boty nebo postavit zeď. Stejnou měrou jsem vděčný i mé matce za nekonečný optimismus překonávat nejrozličnější překážky,  energickou laskavost a veselou mysl.

Další poděkování patří všem mým učitelům a lidem, kteří mi vždy byli ochotni poskytnou radu, jedli moje produkty, zejména ze začátku mé praxe, podporovali mne a říkali, že sušenky, s kterýma se daly zatloukat hřebíky jsou dobré.

Velkou ctí mi bylo vařit na letních kurzech jógy podle Iyengarovy školy pod vedením ing. Mileny Rakové, které obvykle končily šesti chodovou hostinou. Děkuji všem strávníkům za veškerá ocenění a za fantastickou atmosféru.

Poděkování také patří všem lidem, kteří mi umožnili realizovat projekt GrandeVity v Křižíkově ulici č.49, a všem příznivcům, kteří GrandeVitu podporují.

Celý prostor jsem projektoval podle principů Feng-Shuej a Metody 9 Hvězd, barevné malování a nábytek pochází z vlastní výroby.

Vaření je pro mě svaté

 

Už jako dítě, po přistavení stoličky ke kuchyňské lince, na které jsem stál, jsem s veškerou vážností a zodpovědností, bez návodu a receptu, sám uvařil oběd. Dodnes jsem přesvědčený, že recepty pro vaření jídla nejsou nutné. To, co k vaření potřebuji, jsou detailní informace a vlastní znalost jednotlivých ingrediencí v jejich přirozenosti a vnitřní vhled s citem propojený s okolním světem a životem. I přes jisté konstanty stále v životě probíhají změny, ať již v osobních potřebách, nebo ročním období, počasí, ve fázích Měsíce a dalších hvězd a planet. Jsme součástí Vesmíru a všechny tyto aspekty nás ovlivňují a dalo by se i říci, že ať chceme nebo nechceme, že nás i směrují k tomu, proč tady jsme. Používání stále stejného receptu nemusí rezonovat s aktuálním děním a může způsobovat stagnace místo adaptace. Vyvoj znamená přirozené zlepšení toho, co bylo dříve a  prospěšnost, pokrok dál, to je cesta ke zdraví a na to recept a návod  platný pro všechny neexistuje.

V současném době jsme zahlceni informacemi o výživě a laik mnohdy neví, čemu věřit a jak se v takových informacích vyznat. A není divu, v okamžiku, kdy se objeví nějaká tvrzení o nutnosti používání výživového směru nebo potravině, objeví se také protitvrzení, která to dementují.

Pravidelně chodím na semináře pro výživáře, které se pořádají na VŠCHT UK pod vedením doc. Pánka,  kde se s vědeckou nestranností předkládají ověřená fakta o potravinách a stravování a dalších tématech současného zdraví.

Spolupracuji také s ing. Janem Růžičkou, vyhledávaným soudním znalcem v oblasti toxikologie a biochemie, mimo jiné mám od něj unikátní preparát v prodeji na prodlužování životaschopnosti buněk DNA (telomerázy).

V zákulisí Grandevity se také pravidelně objevuje velmi vzácný člověk, nepřekonatelná astroložka paní Magdalena Císlerová, kterě se astrologii věnuje více než 40 let a její výklady vesmírných pohybů, aspektů a vlivu hvězd, mě stále i po více než desetiletém studiu astrologie, přivádějí k úžasu.

V roce 2017 jsem úspěšně absolovoval fitness trenérský kurz, se zaměřením na fyzioterapii, pod vedením Dr. Tlapáka, který probíhal na FTVS UK.